Zgjedhjet në PD, surpriza në Korçë, Balliu dhe ish-kryebashkiaku i Pogradecit skualifikohen nga lista

Anëtarësia e Partisë Demokratike në Pogradec skualifikon nga lista e kandidatëve për deputetë, ish-deputetin Klevis Balliun dhe ish-kryebashkiakun e Eduart Kapri.

Balliu ka marrë 310 vota kundër, ndërsa Kapri 170 vota. Gjithësej në votim morën pjesë  450 anëtare.

Ndërkohë në Maliq u konfirmua lista e plotë e kandidatëve. Pjesëmarrja në votime ishte 60%.

Mësohet se Ervin Salianji mori 28 vota kundër.

Në Kolonjë është skualifikuar Artur Nazarko.

Dega Devoll

ARBEN KAMBO

ARTUR AGOLLI

BLEDJON NALLBATI

HEKURAN HOXHALLI

VALTER MIZA

VOJSAVA BREGU

Dega Kolonjë

ARTUR NAZARKO

FATMIR GUDA

MARJETA HALILI

SOELTO LARTI

Dega Korçë

ADRIAN MAHO

ANDREA MANO

DRITAN SHANO

GJERGJI GJATA

GJERGJI MERO

KIÇO TANE

KRISTI KOÇIBELLI

LANDI GUSHI

LEDINA ALIOLLI

MATEO BALLI

METIN VENXHA
12.NIKOLLAQ DOKU
13.SORINA KOTI
14.SUELA MYRTOLLARI

Dega Maliq

ALFRED GEGA

ELIDJON KOLLÇINAKU

ERVIN SALIANJI

MAGDALENA HOXHA

XHEVDET BELISHTA

Dega Pogradec

ANILA HYSENBEGASI

ARJAN MALCELLARI

ARMANT ZERKA

EDUART KAPRI

ERALD KAPRI

ERLIS ÇELA

GENTI ÇELA

KLEVIS BALLIU

OLIGERT MUCOLLARI
10.SELAUDIN JAKUPLLARI

Ngjarja paraprake

Grubi vizitoi lëvizjen kundër handikapit Polio Plus: Personat me aftësi të kufizuara janë qytetarë të barabartë me gjithë të tjerët

Ngjarja e ardhëshme

Kelly Rowland pozon për Women’s Health, zbulon se po bëhet nënë për herë të dytë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian