Zgjedhjet e 25 prillit/ Yuri Kim takon Ardi Veliun

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim është takuar sot me drejtorin e Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Në një postim në Twitter, Kim u shpreh se Vreliu i ka konfirmuar detyrën e oficerëve të policisë për të qenë profesionistë dhe të paanshëm në zbatimin e ligjit dhe ruajtjen e rendit publik para, gjatë dhe pas zgjedhjeve.

“U takova me Drejtorin e Përgjithshëm, Ardi Veliu për të diskutuar përgatitjet për zgjedhjet e 25 prillit.

Ardi Veliu më konfirmoi detyrën e oficerëve të policisë për të qenë profesionistë dhe të paanshëm në zbatimin e ligjit dhe ruajtjen e rendit publik para, gjatë dhe pas zgjedhjeve”, shkroi Kim.

Ngjarja paraprake

HRW akuzon Kinën për krime kundër njerëzimit në Ksinjiang

Ngjarja e ardhëshme

Ferat Memeti, drejtor i Muzeut Natyrorë shkencorë të RMV

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian