Zeqiri shënon në Gjermani

Pas 3 humbjesh rresht dhe 4 javësh pa fitore, Mainz u rikthye te suksesi në Bundesliga.

Këtë e bëri këtë duke marrë një fitore të thjeshtë ndaj Augsburg me rezultatin 4:1.

Një ndeshje e zgjidhur shpejt nga Mainz që shënoi 3 herë në pjesën e parë me Onisiwo, Bell dhe Bukhard.

Në pjesën e dytë hyri në fushë për miqtë sulmuesi me prejardhje nga Kosova, Andi Zeqiri (69′), i cili shënoi golin e nderit për Augsburg, ndërkohë që fitorja e Mainz u vulos nga goli i dytë nē kë këtë sfidë i Bukhard.

Zeqiri u aktivizua nga minuta e 46-të.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Pse është e nevojshme doza e tretë? Flet Silva Bino

Ngjarja e ardhëshme

Bora dhe Semi takohen e përqafohen mes lotësh

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian