Zemra juaj nuk është mirë nëse keni këto shenja!

Zemra juaj nuk është mirë nëse keni këto shenja!

Studimet tregojnë se vetëm në SHBA vdesin çdo vit 610 mijë njerëz për shkak të problemeve me zemrën. Një pjesë e konsiderueshme e tyre rezulton se nuk i ka kushtuar rëndësi shenjave problematike duke e lënë sëmundjen të avancojë.

Në vazhdim keni disa shenja që lidhen drejtpërsëdrejti me zemrën:

Në përgjithësi meshkujt ndjejnë dhimbje në krahun e majtë, ndërsa femrat te të dy. Disa gra shprehen se përpara atakut kanë ndjerë një dhimbje të tmerrshme edhe në bërryl.

Përpos të tjerave kolla është e lidhur edhe me sëmundjet kardiovaskulare. Mundet po ashtu të keni probleme me frymëmarrjen si dhe kollitje me gjak.

Enjtje këmbësh, kyçesh, gjunjësh

Përzierje dhe mungesë oreksi

Stres dhe ankth i pashpjegueshëm

Acarim lëkure ose shenja të papritura

Ngjarja paraprake

Pedri kushton po aq sa Eden Hazard e Philippe Coutinho

Ngjarja e ardhëshme

​Juventus po monitoron situatën e Papu Gomez

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian