Zemaj njofton se sistemit shëndetësor do t’i shtohen edhe 1 mijë e 500 specializantë

1500 është numri i specializantëve që do ti shtohen Kosovës.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

E po në këtë ngjarje, i pranishëm ishte edhe kryeministri Avdullah Hoti.

Shefi i ekzekutivit vlerësoi se ky është një hap shumë i madh në shëndetësinë e Kosovës.

Ndërkohë, sipas Ministrit të  Shëndetësisë Armend Zemaj, gjithë kjo është meritë e qeverisë.

Zemaj foli edhe për mënyrën se si do të shpërndahen mjekët e rinj.

Ministri i shëndetësisë Armend Zemaj në fund ka shtuar se konkurs për specializantë do të hapet çdo vit.

Ngjarja paraprake

Nëna braktis foshnjën e infektuar me COVID-19/ E çon në spital dhe prezantohet si tezja

Default thumbnail
Ngjarja e ardhëshme

Siri, humb jetën në një sulm me bombë myftiu i Damaskut i regjimit të Asadit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian