Zemaj kritika se qeveritë e kaluara s’e prioritizuan shëndetësinë

Ministria e Shëndetësisë sot ka ndarë mirënjohje për personelin shëndetësor për ballafaqimin me pandeminë COVID-19.

Ministri në detyrë, Armend Zemaj, ka kritikuar qeveritë e kaluara që nuk kanë vendosur prioritet shëndetësinë.

Para të pranishmëve ka përmendur punët që ka bërë gjatë këtij mandati.

Zemaj tha se si ministër ai ka bërë shumë për të siguruar e rritur kapacitetet, furnizimin dhe kushtet për stafin shëndetësor.

Ngjarja paraprake

11 shenja që tregojnë se ju jeni një opsion për të dhe jo prioritet

Ngjarja e ardhëshme

Ndryshojnë rregullat në Itali, një lojtar mund të luajë me 3 klube të ndryshme brenda sezonit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian