​Zelensky vlerëson operacionin e evakuimit të Mariupolit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka thënë se evakuimi i luftëtarëve të çelikut të Mariupolit ka filluar.

Zelensky ka thënë se një operacion për “shpëtimin e mbrojtësve të Mariupolit” ka filluar.

Por shtoi se puna do të kërkojë kohë, raporton BBC.

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës thotë se 264 luftëtarë janë larguar nga fabrika e çelikut Azovstal në Mariupol dhe janë dërguar në zonat e mbajtura nga rebelët e mbështetur nga Rusia.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Del videoja/ Donaldi dhe Bora në një tavolinë, aktori i ndez cigaren dhe bisedojnë

Story i radhës

Eksperti i sigurisë flet për një skenar të mundshëm “shpërthimi” në Ballkan/ Ja çfarë paralajmëron!

Të fundit nga