Zelensky: Ukraina ka marrë pajisje të reja ushtarake nga vendet aleate

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy tha të premten se vendi i tij mori pajisje të reja ushtarake nga vendet aleate.

Marrëveshjet me partnerët janë duke u zbatuar. Po hyjnë pajisje të rënda, artileri, sisteme të mbrojtjes ajrore.

Ne vazhdojmë të punojmë për paketat e radhës. Lajmet do të vijnë së shpejti”, tha Zelenskyy në një mesazh në Telegram.

Ukraina aktualisht po shtyn për sisteme të reja armësh, duke përfshirë sistemin raketor gjerman Taurus dhe Sistemin Raketor Taktik të Ushtrisë Amerikane, ose ATACMS.

Burimi: GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ish-ushtarët e UÇK-së në ARM nuk mund të avancohen për shkak të certifikatës për siguri

Story i radhës

Microsoft i jep lamtumirën Xbox 360 me mbylljen e dyqanit vitin e ardhshëm

Të fundit nga

Hasani tremb Tiranën

Florent Hasani me shumë mundësi e humbet derbin me Partizanin.  Burime nga klubi bardheblu bëjnë me