Zelensky do të mbajë një fjalim ‘historik’ para deputetëve britanikë të martën

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky do të mbajë një “fjalim historik” për deputetët britanikë virtualisht nesër në orën 17:00.

Fjalimi, i cili do të jepet me video lidhje, u konfirmua nga Kryetari i Parlamentit, Sir Lindsay Hoyle këtë mbrëmje.

Ai tha: “Çdo parlamentar dëshiron të dëgjojë nga presidenti, i cili do të na flasë drejtpërdrejt nga Ukraina, kështu që kjo është një mundësi e rëndësishme për Dhomën e Përfaqësuesve”, shkruan Skynews.

Atje po vazhdojnë sulmet.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Starlink vazhdon furnizimin e Ukrainës me terminalë të internetit satelitorë

Story i radhës

Marrëdhëniet midis vëllezërve dhe motrave në moshë madhore

Të fundit nga

Partizani bind

Partizani bind në transfertën e Dinamo City, të cilën kampionët e fituan me rezultatin 1-3 në