Zekaj fiton në raundin e parë, në çerekfinale takohet me xhudistin nga Serbia

Shpati Zekaj e ka nisur në mënyrë fantastike garimin e tij në Lojërat Mesdhetare qq po mbahen në Oran të Algjerisë.

Xhudisti triumfoi me IPPON në Golden Score ndaj italianit, Enrico Bergamelli në 1/8 e finales.

Kësisoj, Zekaj kualifikohet në çerekfinale, aty ku do të përballet me xhudistin serb, Aleksandar Kukolj.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme do të garojë edhe Loriana Kuka.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Alibeaj depoziton projektligjin: Burgu i Spaçit dhe kampi i Tepelenës të shndërrohen në Muze Kombëtare

Story i radhës

“Kur bleta largohet nga kosherja…”- Bora Zeman i vë flakën rrjetit me fotot nga pushimet në Turqi

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish