Zëdhënësi i presidencës turke dënon përpjekjen për grusht shteti në Armeni

Zëdhënësi i Presidencës së Turqisë, İbrahim Kalın, dënoi përpjekjen për grusht shteti në Armeni, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Dënojmë tentativën për grusht shteti në Armeni”, shkroi Kalın në Twitter pasi Shefi i Shtabit të Përgjithshëm armen, Onik Gasparyan, dhe komandantët e lartë publikuan një deklaratë duke i bërë thirrje kryeministrit Nikol Pashinyan të japë dorëheqjen.

“Grushtet e shtetit kanë penguar gjithmonë proceset demokratike dhe kanë shkaktuar kaos. Shpresojmë që procesi në Armeni të kthehet në normalitet menjëherë”, shtoi Kalın... .

Ngjarja paraprake

Pioli: Nuk dështuam në derbi, e mundim Zvezdën

Ngjarja e ardhëshme

Hë ai i korruptuar, hë ky, e askush s'po dënohet e burgoset

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian