Zbuloni çfarë tregon për ju mënyra se si teshtini

Ndoshta nuk e kishit menduar, por mënyra se si teshtini tregon shumë për ju. Një studim i realizuar së fundmi, ka zbuluar se janë katër mënyra të ndryshme të teshtitjes, të cilat ju tregojnë se tiparet e veçanta, që mund të keni.

Teshtimë që nuk e ndalon dot
Njerëzit që teshtijnë në këtë mënyrë ndjejnë kënaqësi kur teshtijnë. Zakonisht, ata teshtijnë me zë të lartë. Këta njerëz janë bindës dhe të sigurt në vetvete dhe ndihen të qetë në shoqëri.

Teshtima pa pushim
Kjo teshtimë ndodh në mënyrë të përsëritur dhe bëhet ndonjëherë shumë bezdisëse. Në shumë raste, personat e tillë janë lehtësisht të pranueshëm në shoqëri, por edhe konsiderohet me imunitet të dobët fizik.

Teshtimë miu
Personat e tillë quhet “Sneezers Mousey”, pasi janë të turpshëm kur teshtijnë. Ata përpiqen të mos bëjnë zhurmë ose ta mbajnë atë në minimum. Këta njerëz zakonisht janë më të ndjeshëm ndaj gjykimit shoqëror gjithashtu.

Ekzaminuesi paranojak
Ekzaminuesit paranojakë gjithmonë kërkojnë mbetje nga teshtitjet apo nga hundët dhe përpiqen t’i pastrojnë ato sa të munden. Ky lloj personi i shqetëson shumë personat që ka rreth vetes, duke u bërë edhe i bezdishëm për shoqërinë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Xhaka apo Shaqiri kapiten? Flet selektori i Zvicrës 

Story i radhës

Kina në “peshore”/ 5 arsyet pse telefonata Biden-Xi është kaq e rëndësishme

Të fundit nga