Zbulohet trofeu i Superkupës i edicionit 2019/20

Drita dhe Prishtina do të përballen për trofeun e Superkupës së Kosovës në futboll të edicionit 2019/20.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në Antalya të Turqisë, me fillim nga ora 12:00, atje ku dy ekipet po kryejnë fazën përgatitore para fillimit të stinorit pranveror.

Tashmë dy skuadrat kanë arritur në stadium, teksa është zbuluar edhe trofeu i Superkupës.

Si zakonisht Federata e Futbollit e Kosovës ka ndryshuar trofeun, i cili asnjëherë nuk është i njejtë.

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

Turqia nis fazën e re të operacioneve antiterroriste

Ngjarja e ardhëshme

Dhjetëra të ndaluar në protestat për Navalnyn në Rusi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian