Zbulohet takimi i fshehtë mes PSG-së dhe Mbappes: Real Madridi ‘sy e veshë’ nga Franca

Paris Saint-Germain ende ka shpresë se ata mund të arrijnë një marrëveshje me Kylian Mbappe për të rinovuar kontratën e tij.

Aktualisht ata përballen me humbjen e tij pa pagesë, me kontratën e tij që përfundon verën e ardhshme dhe Real Madridin që pret në krahë. Megjithatë, pasi Mbappe u ri-inkorporua përsëri në ekip pas përjashtimit të tij, marrëdhëniet janë përmirësuar në Paris.

Sipas Diario AS, Mbappe u takua me zyrtarët e Katarit gjatë fundjavës për të diskutuar të ardhmen e tij, pas së cilës PSG doli optimist për një rinovim. Një takim i dytë është planifikuar që mund të përfshijë presidentin e PSG-së, Nasser Al-Khelaifi.

Ata po kërkojnë të zgjasin kontratën e tij dhe të sigurojnë që ai të mos largohet falas, por janë të hapur për një klauzolë të garantuar shitjeje për verën e ardhshme nëse Mbappe ende dëshiron të largohet.

Ata duan 250 milionë euro për kartonin e tij nëse ai do të largohet, edhe duke marrë parasysh pozicionin e tyre të dobët negociues. E përditshmja madrilene thekson se vetëm për shkak se ai po dëgjon PSG-në, nuk do të thotë se qëndrimi i tij për një rinovim ka ndryshuar, ndoshta duke lënë të kuptohet se Mbappe thjesht po luan mirë.

Nga ana e tyre, Real Madridi ka dhënë mesazhin se ata nuk do të lëvizin për Mbappe këtë verë, por ka pasur raportime se ata mund të bëjnë një ofertë të minutës së fundit për francezin në rast se mund të gjejnë një mënyrë për të përfunduar një marrëveshje.

Në fund të fundit, i vetmi ndryshim material gjatë muajit të fundit apo më shumë është se 24-vjeçari është mirëpritur përsëri në grup nga PSG dhe Luis Enrique.

Mbappe mbetet në karrigen e vozitjes për të gjithë situatën dhe PSG tani ka hequr kërcënimin e përjashtimit të tij nga ekipi i parë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Milloshoski: Kryetari i Kuvendit të mos e keqpërdorë rregulloren, janë të nevojshme zgjedhje të parakohshme parlamentare

Story i radhës

Tmerr në një spital në Greqi, i riu hyn me një bidon benzinë dhe kërcënon mjekët se do t’i djegë

Të fundit nga