Zbulohet se sa para po i humbin klubet e Premierliges si shkak i pandemisë Covid-19

Klubet e Premierligës po humbin miliona funte në javë si shkak i pandemisë Covid-19.

Tifozët nuk janë lejuar të shikojnë ndeshjet nga tribunat, dhe mos-pagesat e tyre për biletë kanë ndikuar dukshëm te klubet që tashmë po përballen me krizën ekonomike.

Shefi ekzekutiv i Premierligës, Richard Masters ka zbuluar se humbjet do të kapin 2 miliardë funte deri në fund të sezonit.

Kjo është kostoja marramendëse e pandemisë në klubet kryesore të Premierligës, ku dhe sot bëhen 1 vit nga dita kur tifozëve i’u ndalua të përcjellnin ndeshjen nga tribunat.

Ngjarja paraprake

Flitet se mund të transferohet në Barcelonë, Aguero thyen heshtjen

Ngjarja e ardhëshme

Dhurata e djeg lojën për sonte, e “nxehtë” në fotot e fundit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian