Zbulohen klubet të cilat do të tërhiqen nga garat e UEFA-s

Gjatë ditës së sotme UEFA ka mbajtur një takim të “krizës”, për shkak se 12 klube raportohet se do të tërhiqen nga garat e UEFA-s.

Klubet të cilat raportohen që do të tërhiqen nga garat e Uefa-s janë Liverpool, Manchester City, Arsenal, Chelsea, Tottenham, FC Barcelona, Real Madrid, Atlético Madrid, Inter Milan, AC Milan dhe Juventus.

Sipas gazetarit në rast të krijimit të Super Ligës Evropiane, atëherë klube nga Gjermania dhe Franca do të mbesin jashtë këtij kompeticioni.

Ja njoftimi:

Ngjarja paraprake

Regjistrohen 364 raste të reja dhe 24 viktima nga Covid-19

Ngjarja e ardhëshme

Skandal: Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk marrin pjesë në seancë për tu ndihmuar mijërave qytetarëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian