Zaevi dhe Besimi për vizitë në Luksemburg

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, niset për në Luksemburg, ku do ta udhëheq delegacionin e Qeverisë, ku merr pjesë edhe ministri i Financave, Fatmir Besimi.

Vizita e punës fillon sot, ndërsa në agjendën e vizitës së delegacionit të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut është paraparë takim me kryetarin e Bankës Investuese Evropiane, si dhe takim me Kryeministrin e Luksemburgut, Ksavier Betel.

Ngjarja paraprake

Betejë e fortë për 3 emrat e fundit të Kushtetueses, ja si do të marrë fund ndikimi i presidentit në gjykatë

Ngjarja e ardhëshme

79 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje më të rëndë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian