Zaev: Të mos grupohemi nëpër shtëpi për festat e dimrit

Zaev me porosi deri tek qytetarët: Të mos grupohemi nëpër shtëpi për festat e dimrit.

“Para nesh janë festat e dimrit, të shoqëruara tradicionalisht nga tubime familjare. Por për fat të keq, ne jemi në valën më intensive të përhapjes së coronavirusit. Kjo është arsyeja pse u miratuan masat dhe rekomandimet e fundit që qytetarët të mbajnë maska ​​në hapësira të hapura dhe të mos grupohemi”, njoftoi kryeministri Zoran Zaev.

Ngjarja paraprake

Gostivar, Infektivi i stërmbushur me pacientë

Ngjarja e ardhëshme

ZIADIN SELA në koalicion me MICKOSKIN që ishte pjesë e turmës që donte ta likuidonte (FOTO)

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian