Zaev: Qytetarët po kërkojnë mobilizimin tonë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev njoftoi sonte se qytetarët kërkojnë mobilizimin e partisë.Advertisements“Njerëzit duan të shohin rezultate më të mira, por përkundrazi, e keqja kërcënon. Ne jemi lufta kundër së keqes. Të gjithë ne, secili prej nesh. Qytetarët po kërkojnë mobilizimin tonë dhe ata do të marrin mobilizimin tonë”, tha Zaev.Më tej, Zaev njoftoi se ata po hyjnë në raundin e dytë dhe po luftojnë për çdo qytet.“Unifikimi është më i rëndësishmi tani”, theksoi Zaev.Nga të zgjedhurit në raundin e parë, VMRO-DPMNE ka më së shumti kryetarë komunash – 21 kryetarë, ndërsa LSDM ka nëntë, BDI ka tre dhe DPTM ka një.

Ngjarja paraprake

(ИНФОГРАФИК) ВМРО-ДПМНЕ освои пет скопски општини, СДСМ во втор круг ќе се бори за Центар, Шуто Оризари и Карпош

Ngjarja e ardhëshme

Kandidati në Kërçovë ka sulmuar gazetaren Salije Sadiku, Mollëkuqja: Mjaft me sulme ndaj grave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian