Zaev për Bogdanoviqin: E dënoj rastin nëse ka pasur provokim

Zaev nuk e ka dëgjuar kryetarin e komunës Qendër duke kënduar këngë nacionaliste, por tha se dënon çdo provokim.

Një ditë më parë u publikuan video ku kryetari i komunës Qendër Sasha Bogdanoviq këndon këngë nacionaliste në dasmë e tij në Kosovë, Graçanicë.

Kryeministri i vendit Zoran Zaev ka dënuar këtë provokim të kryetarit të komunës Qendër.
“Ne duam të jemi pjesë e Evropës duhet të sillemi sikur evropian”, tha Zaev.

 

Ngjarja paraprake

Porositë e para të iPhone 12 dyherë më të larta sesa iPhone 11

Ngjarja e ardhëshme

Byrek me Qumësht dhe Vezë – Shije Fantastike në Tryezë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian