Zaev: Nëse sëmuren qytetarët tanë në Serbi ose Shqipëri, këto shtete mbulojnë shpenzimet e trajtimit

Nëse qytetarët tanë sëmuren në Serbi ose Shqipëri dhe anasjelltas, trajtimi do të jetë sikurse në vendin tonë, kjo pas nënshkrimit të memorandumit për bashkëpunimi i cili do të rregullojë marrëdhëniet midis shteteve në kushtet e krizës së shkaktuar nga Covid-19.

“Nëse një qytetar i RMV infektohet në territorin e Shqipëri ose në Serbi, dhe duhet të trajtohet në spitalin ku është shtrirë, atëherë shteti ku trajtohet do t’i mbulojë shpenzimet e trajtimit.” – tha Zaev.

Ngjarja paraprake

Zaev: Mirëpresim vendimin e Kosovës për bashkëpunim rajonal

Ngjarja e ardhëshme

Dua Lipa i kthen përgjigje në shqip Lianit, Vesa Luma ndan mesazhin me ndjekësit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian