Zaev në Samitin “Maqedonia 2025”

Kryeministri Zoran Zaev do të merr pjesë në hapjen e Samitit “Maqedonia 2025”.Në ditën e parë të Samitit, në panel sesionin me temë: “Bota në kohë të krizës: Reforma ekonomike dhe raporte globale në EJL

Kryeministri Zaev do të debatojë bashkë me ambasadorin e BE-së Dejvid Gir, ndërsa është njoftuar edhe kyçje online e ambasadores së SHBA-ve në vend, Kejt Mari Bërnz. Samiti i nëntë vjetor “Maqedonia 2025” do të mbahet, prej më 01-03 dhjetor të vitit 2020.

Ngjarja paraprake

Grubi: Do të mbahet mend emri dhe vepra e Enver Maliqit

Ngjarja e ardhëshme

Pendarovski me fjalim vjetor para deputetëve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian