Zaev: Në janar mund të vijnë 200.000 vaksina nga Kina

Kryeministri i vendit Zoran Zaev sonte në televisionin “Sitell” tha se ka paralajmërime, se nga Kina mund të vijnë 200.000 vaksina në janar.

“Ne kemi paralajmërime edhe me Kinën për 200.000 vaksina. Ata thonë në janar, mirëpo ende nuk e dimë.

Do të shohim si janë kushtet. Kina ka pesë vaksina që i ka kaluar fazat dhe tashmë po shpërndahen jashtë Kinës dhe janë të vërtetuara nga OBSH. Për ne është e rëndësishme që sa më shpejt të arrijnë vaksinat, pasi në këtë mënyrë do të ulet presioni”, tha Zaev

Ngjarja paraprake

Southamptoni e befason Liverpoolin pas dy minutave lojë

Ngjarja e ardhëshme

City i futet garës për transferimin e Sergio Ramos, gati oferta e lartë për spanjollin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian