Zaev: Institucionet sot treguan kapacitet e tyre, detyruan Mijallkovin të dorëzohet

Kryeministri i vendit në një konferencë për shtyp para qeverisë tha se sot institucionet e vendit treguan kapacitet e tyre duke mbyllur të gjitha rrugët për arratinë e Mijallkovit.

Sipas Zaevit, sot institucionet, me arrestimin e Mijallkovit treguan se funksionojnë me kapacitet të plotë, ndryshe kur u arratis Gruevski, duke mos lejuar arratinë e Mijallkovit dhe duke e detyruar këtë të fundit të dorëzohet në Prokurori.

Ngjarja paraprake

Zëri i Amerikës: Ja pse DASH nderoi gjykatësin Ardian Dvorani, si kampion të anti-korrupsionit

Ngjarja e ardhëshme

Adelajda Prenga shprehet kritike për mënyrën se si votojnë, por ndihet krenare që është më e mira në Kosovë! 

të fundit nga