Zaev i drejtohet Mickoskit: Ju desh e vratë Selën, sot keni lidhur një martesë interesi

“Ju jeni i njëjti Mickoski që ishit para Parlamentit më 27 prill, ndërsa deputetët thuajse u vranë brenda. “Turma që ju drejtuat u përpoq të vriste partnerin tuaj të koalicionit Zijadin Sela, dhe sot ju thoni se koalicioni juaj është shumë i natyrshëm dhe se nuk është një martesë me interes,” tha kryeministri Zoran Zaev në duelin me Hristijan Mickoski në Kanal 5.

“Unë isha përpara dhe mbroja ata që ishin pas meje. Ju ishit udhëheqësi i turmës dhe më pas protestuat në mbrojtje të frikacakëve dhe kriminelëve që donin t’ju ​​merrnin jetën. “Ju ishit këshilltar i Gruevskit dhe ishit para Parlamentit më 27 prill,” tha Zaev.

Ai shtoi se qytetarët e dinë se në çfarë beson VMRO-DPMNE, çfarë bëri VMRO-DPMNE me shtetin dhe shtoi se e njëjta matricë nga njëmbëdhjetë vjet sundim ekziston edhe sot.

“Ju nuk keni pikëpamje, nuk dini si të ndërtoni politika. “Ne siguruam të ardhmen e vendit dhe vendi u bë anëtar i NATO -s,” tha Zaev.

Ngjarja paraprake

Zgjidhni perëndimin më të bukur të diellit dhe për të zbuluar se çfarë pëlqejnë më shumë të tjerët tek ju

Ngjarja e ardhëshme

По две години во затвор, Сеад Кочан бара помилување

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian