За викендот дожд, грмежи и ветер

Времето за викендот ќе биде нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и ветер.

Утре ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а температурата особено во северните делови ќе се намали за неколку степени. Услови за краткотраен пороен дожд ќе има во недела и понеделник. Потоа во следните денови ќе преовладува стабилно време со нешто пониски дневни температури.

Извор: МИА

ИЗВОР: slobodenpecat.mk

Ngjarja paraprake

Deri dje janë regjistruar mbi 800 mijë persona

Ngjarja e ardhëshme

Mësuesja 67-vjeçare akuzohet se në rini sulmoi seksualisht tre nxënës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian