Ylli i Real Madridit: Njerëzit s’e dinë çfarë do të thotë të vish nga një lëndim i rëndë

Marco Asensio është shprehur i lumtur që po i hesht kritikët duke shfaqur formë të mirë për Real Madridin, pas rikthimit nga lëndimi.

Sulmuesi spanjoll ka qenë cak i kritikave, ndaj të cilave është përgjigjur duke thënë se kritikët s’e kuptojnë se rikthimi nga lëndimi është proces shumë i gjatë.

Asensio shënoi një herë dhe asistoi një herë tjetër në fitoren e Real Madridit 2:0 kundër Celta Vigos të shtunën në La Liga.

Përfaqësuesi i Spanjës mungoi pothuajse një vit gjatë sezonit 2019/20, pasi e pësoi një lëndim të rëndë në gju gjatë një ndeshjeje përgatitore.

Kundër Celta, ai ishte titullar për herë të tretë radhazi.

“Tani po e shihni atë”, tha Asensio duke iu referuar formës nëpër të cilën po kalon.

“Njerëzit nuk e dinë se është proces i gjatë. Jam në rrugë të mirë dhe po punoj zellshëm për ta sjell më të mirën nga vetja në fushë”, shtoi ai. 

Ngjarja paraprake

Shuhet zjarri në “Global” , dëmet materiale janë shumë të madha

Ngjarja e ardhëshme

Moderatori i famshëm Larry King ka rezultuar pozitiv me COVID-19, po trajtohet në spital

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian