Xhuliana Toci sukses me “A ke ti gajle”, njihuni me artisten e ëmbël

“A ke ti gajle” kështu quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtarja e ëmbël me origjinë nga Dibra por që jeton në Zvicër Xhuliana Toci. Kënga është mjaft e bukur dhe ka nisur të pritet mjaft mirë dhe ka edhe super bashkëpunëtorë si realizimi i këngës që është bërë nga Irkenc Hyka( Unix Production) dhe videoklipi nga Max Poduction ( Albani).

Megjithëse ajo ka përfunduar për Ekonomi pasionin për muzikën se ka shuar kurrë por fuqizuar me këndimin live në Tiranë por duke prekur edhe eventet më të mëdha të muzikës si: Kënga Magjike, Top Fest e Festivali i Këngës ( Nata e të rinjve. Xhuliana është përqendruar më shumë në stilin Rock dhe Pop Rock e ka bashkëpunuar me muzikantët më të njohus shqiptarë.

E në fakt edhe në Zvicër vazhdon të jetë e angazhuar e ka ardhur me një rikthim më ndryshe me këngën e re në zhanrin popullor e moderne për dashamirësit e saj e kështu sfidoje veten duke sjellë një album me covera në këtë rryme.

Image

Xhuliana Toci

Xhuliana po e mendon dhe një bashkëpunim por do të vijë një tjetër projekt sërish vetëm më parë e do të jetë krejt ndryshe por gjithashtu ajo ka gati edhe një album me këngët që janë shkruar për të.

Deri sa të kemi të reja nga ajo le të shijojmë këngën më të re të saj në linkun më poshtë.BS

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Isco-Milan po bëhet serioze

Ngjarja e ardhëshme

Gjendet një trup i pajetë në lumin Vardar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian