Xhiroja e 22-të në Superligën e Kosovës nis me një ndeshje interesante

Xhiroja e 22-të në Superligën e Kosovës nis sot me një ndeshje interesante në Mitrovicë.

Në stadiumin “Riza Lushta”, Trepça 89’ është nikoqire e FC Prishtinës, ku skuadra mitrovicase lufton për mbijetesë.

Ndeshja fillon në orën 13:00.

Trepça 89’ zhvillon këtë ndeshje pas fitores 0:1 ndaj Llapit si vendase, ndërsa FC Prishtina pas fitores 2:0 ndaj Dritës.

Ngjarja paraprake

SHBA thotë se princi saudit miratoi vrasjen e Khashoggit

Ngjarja e ardhëshme

Trazira dhe arratisje nga një burg në Haiti, të paktën 25 të vdekur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian