Xherdan Shaqiri me notë të madhe në Francë, hesht kritikët

Futbollisti  Xherdan Shaqiri hesht kritikët.

Ai sonte dhuroi superlojë dhe është kreator i fitores së Lyonit, me rezultat 2:1 kundër Marseilles, në ndeshjen e mbetur të javës së 14-të në Kampionatin e Francës.

Futbollisti nga Kosova, reprezentuesi i Zvicrës, përveç që ka shënuar në minutën e 76-të, ai asistoi në minutën e parafundit për Dembelen i cili realizoi për fitoren e madhe.

Image

Notat

Faqja e specializuar për statistika “Sofascore”  vlerëson me notë të madhe yllin nga Kosova, 8.4, nota më e madhe prej se luan në Lyon. Shaqiri shpallet lojtar i ndeshjes! Më në fund heshti të gjithë kritikët.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mevlani habit vajzat e Për’puthen: Isha 5 vjet në lidhje, nuk e doja

Story i radhës

Shkrumbohet banesa, burrë e grua përfundojnë rëndë në spital

Të fundit nga