Xherdan Shaqiri me mesazh të qartë pas triumfit kundër Kamerunit 

Ylli i kombëtare së Zvicrës, Xherdan Shaqiri, ka asistuar dhe Breel Embolo ka realizuar në minutën e 48-të, për fitoren me rezultat 1:0 kundër Kamerunit.

Zvicra starton me fitore në Grupin G të Kampionatit Botëror. 

Futbollisti Xherdan Shaqiri për televizionin zviceran SRF:

“Duam të nisnim mirë.

Por duhet thënë se të dyja skuadrat nuk patën një lojë të veçantë në fillim.

Pjesa e dytë ishte shumë më e mirë. Krijuam disa raste dhe arritëm të bënim 1:0. Në fund ka mundur të jetë 2:0 ose 3:0 nëse do t’i realizonim rastet tona.

Në fund, ajo që ka vërtet rëndësi është se ne arritëm të fitonim ndeshjen e parë. Detyra e parë është përmbushur, por tani duhet të përmirësohemi qartë”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Peci: Kemi paraparë 3 milionë euro për kompensimin e dëmeve në sektorin e bujqësisë

Story i radhës

Grushte dhe shkelma në Fier, rrihet avokati, 4 veta në polici

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish