Xherdan Shaqiri me Lyonin po sulmojnë

Futbollisti Xherdan Shaqiri me Lyonin kërkojnë fitoren e radhës ndaj Lorientit të papërshtatshëm. 

Shaqiri ka startuar nga minuta e parë dhe po sulmojnë në drejtim të portës së rivalit.

Kjo është ndeshja e javës së tetë të Kampionatit të Francës. 

Është ndeshja e katërt për Shaqën në kampionatin francez, ka shënuar një gol dhe një asistim deri me tash.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

“Pse janë tanket sot në Kufi?”/ Berisha: Pse hesht PD? Rroftë Kosova që nuk e pranoi!

Ngjarja e ardhëshme

Daut Haradinaj me programin e tij synon ndryshimin rrënjësor të Prishtinës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian