Xhaka nga fillimi

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit të 1/16 së finales në Ligën e Evropës ndërmjet Arsenalit dhe Benficës.

“Topçinjtë” nuk kishin mundur ta siguronin kualifikimin tutje në takimin e parë (1:1) dhe kërkojnë të njëjtën gjë në përballjen e dytë me portugezët.

Ky takim do të zhvillohet në stadiumin “Georgios Karaiskakis” në Greqi.

Trajneri, Mikel Arteta do ta ketë “armë” shtesë për këtë duel edhe mesfushorin shqiptar, Granit Xhaka do të jetë në fushë nga minuta e parë.

Ballafaqimi ndërmjet Arsenalit dhe Benficës zhvillohet nga ora 18:55.

Ngjarja paraprake

​Liga e Evropës vazhdon sot me disa ndeshje interesante

Ngjarja e ardhëshme

Armeni, turma në rrugë pas deklaratës së ushtrisë për dorëheqjen e kryeministrit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian