Xhaka do të jetë nga minuta e parë

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së 1/16 të FA Cup ndërmjet Southamptonit dhe Arsenalit.

“Topçinjtë” synojnë të shfrytëzojnë formën e mirë që po kalojnë për ta kaluar edhe këtë fazë të FA Cup.

Të njëjtin synim kanë edhe vendasit që duan të bëjnë befasinë, duke e eleminuar Arsenalin.

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka do të jetë nga minuta e parë këtë ndeshje.

Ballafaqimi ndërmjet Southamptonit dhe Arsenalit fillon nga ora 13:15.

Ngjarja paraprake

Dhimitër e Roza Anagnosti marrin dekoratën e lartë “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”

Ngjarja e ardhëshme

Nga 1 shkurti planifikohet që administrata të kthehet në punë me orar të plotë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian