Xhaka dhe Shaqiri? Ja si i vlerëson gazeta e njohur zvicerane!

Zvicra mbrëmë mori një pikë të madhe duke iu falënderuar edhe portierit fenomenal Yann Sommer, i cili ia ka mbrojtur dy penallti mbrojtësit spanjoll Sergie Ramos.

Futbollistët Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka u paraqitën standardë, ndërsa Admir Mehmedi u aktivizua në fund të sfidës. 

Ballafaqimi mes Zvicrës dhe Spanjës përfundoi pa fitues (1:1) në kuadër të xhiros së pestë të grupit 4 të Ligës së Kombeve në futboll. 

Shaqiri u zëvendësua në minutën e 73-të. Xhaka u vlerësua me notë 5 nga gazeta e njohur zvicerane “Blick”, ndërsa Shaqiri me 4. Nota maksimale është 6 dhe më e vogla 1. Image

Shaqiri godet

Nota e gazetës “Blick”: Yann Sommer 6, Nico Elvedi 5, Manuel Akanj 5, Ricardo Rodriguez 4, Edimilson Fernandes 4, Xherdan Shaqiri 4, Granit Xhaka 5, Remo Freuler 6, Steven Zuber 4, Breel Embolo 4, Haris Seferoviq 4.

Ngjarja paraprake

Azerbajxhani i dha Armenisë afat 10 ditë shtesë për të evakuuar Kalbajarin

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Nuk ka mjek të papunësuar ose të paangazhuar në vendin tonë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian