Xhaferi: Në asnjë moment nuk është shkelur rregullorja e Kuvendit

Kryeparlamentari, Talat Xhaferi sot para mediave tha se rregullorja e Kuvendit nuk është shkelur dhe se momentin që ska shumicë kryetari i Kufendit mund të ndërpres seancën.

“S’kam dal tu përgjigjem partive politike por unë u referohem vetëm rregullores së Kuvendit. Në asnjë moment nuk është shkelur rregullorja e Kuvendit, në rregullore shkruan se seanca mund të ndërpritet nëse s’ka shumicë, këtë mund ta bëjë kryetari i Kuvendit” – tha Talat Xhaferi.

Story i mëparshëm

Po priste gruan nga Dubai, kapet në Rinas 61-vjeçari nga Koreja e Jugut, vodhi 28 mln euro me skemat piramidale

Story i radhës

Varfëria sot, i kushton shtetit më shumë nesër

Të fundit nga