Xhaferi: Fitër Bajrami të sjell paqe, harmoni dhe mirëqenie për të gjithë

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi u ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit.

Shpresoj se të gjithë besimtarët e devotshëm do e mirëpresin Bajramin në një dimension më të lartë të fisnikërimit dhe ndërgjegjes së mendjes dhe trupit dhe atë energji të njëjtë do e ndajnë me të afërmit, me miqtë dhe të njohurit që fryma dhe aroma festive të përmbushë të gjitha shtëpitë dhe të rrezatojë ngrohtësi dhe dritë qe do i ngrohë zemrat, do të sjellë paqe dhe qetësi në shpirtrat dhe do të udhëzojë kah ndërtimi i respektit të ndërsjellë, ndjenjës së solidaritetit dhe humanizmit.

Gëzuar Ramazan Bajrami!

Story i mëparshëm

Gashi uron Fitër Bajramin: Lutem që nga Ramazani të kemi dalë me fuqi të reja

Story i radhës

Ukraina: Shkatërruam me dron “Bajraktar” dy anije ruse në Detin e Zi

Të fundit nga