Wijnaldum tek Barcelona, pothuajse e kryer

Mesfushori i Liverpoolit, Georginio Wijnaldum është pranë kalimit në Camp Nou tek Barcelona.

Sipas “Football Insider”, transferimi i Wijnaldum tek Barcelona është gati përfundimit me “95% i kryer”.

30 vjeçari është një përparësi për Ronald Koeman, i cili dëshiron të forcojë mesfushën dhe të shtojë dinamikën.

Wijnaldum përfundon kontratën e tij me Liverpoolin me 30 qershor, dhe do të mund të transferohej në Camp Nou si lojtar i lirë.

Edhe pse vet Wijnaldum deklaroi javën e kaluar se nuk ka asnjë lajm për të ardhmen, burime të ndryshme thonë se ai është gati të transferohet në Barcelonë.

Ngjarja paraprake

Osmani: Interesim i ulët për regjistrim nga diaspora

Ngjarja e ardhëshme

​Komunat të gatshme për të bërë vaksinimin anti-COVID

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian