West Ham 3:3 Arsenal, kështu u vlerësua Xhaka

Arsenali dhe West Ham United kanë zhvilluar një super ndeshje në kuadër të Premier Ligës. Ndeshja përfundoi me rezultat 3:3.

Granit Xhaka ishte titullar për Arsenalin në këtë super derbi londinez.

Mesfushori shqiptar Xhaka, është vlerësuar me notën 6.1.

Meqenëse rezultati ishte i barabartë, edhe nota mesatare e Hammers (6.77) është e përafërt me atë të Topçinjve (6.67).

Alexandre Lacazette ka marrë notën më të lartë në këtë takim (8.2), derisa nota më e ulët ka shkruar për Craig Dawson (5.8.).

Ngjarja paraprake

Vrasja e Shkëlzen Kastratit, arrestohet autori Albert Zaja

Ngjarja e ardhëshme

Lideri mposhtet nga Rahoveci

të fundit nga

Milani me mungesa

Zlatan Ibrahimoviç, Isamel Bennacer dhe Theo Hernandez, do t’i mungojnë Milanit në

AlbanianEnglishMacedonian