West Brom – Arsenal, formacionet zyrtare

West Bromwich Albion do të ndeshet me Arsenal në kuadër të xhiros së 17-të të Premierligës.

Arsenal kërkon këndelljen ndaj West Bromwich Albion, londinezët hyjnë në këtë ndeshje të motivuar nga fitorja ndaj rivalit të qytetit Chelsea, ndeshje të cilën e fituan me rezultatin 3 – 1.

Për arsenal mungojnë Thomas, Gabriel dhe Ozil. ‘The Gunners’ gjenden në pozitën e 14-të në tabelë me gjithsej 20 pikë, ndërsa ‘The Baggies’ qëndrojnë në pozitën e 19-të me tetë pikë.

West Bromwich Albion ka formë të keqe në pesë ndeshjet e fundit, ata kanë regjistruar tre humbje dhe dy barazime, ndërsa Arsenal ka dy fitore dy humbje dhe një barazim.

Formacionet zyrtare të klubeve

Arsenal: Leno, Bellerin, Holding, Mari, Tierney, Ceballos, Xhaka, Saka, Rowe, Aubameyang, Lacazette.

West Brom: Jonstone, O’shea, Ivanovic, Ajayi, Furlong, Diangana, Phillips, Sawyers, Gallager, Pereira, Robinson.

Ngjarja paraprake

COVID-19/ Mbi 84 milionë të infektuar në të gjithë botën

Ngjarja e ardhëshme

Gjermanët kursejnë në kohën e Koronës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian