Walls fiton medaljen e artë

Matt Walls nga Britania e Madhe i ka kaluar më së shpejti 100 rrathët në garën e meshkujve për çiklizëm në omnium, në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Walls arriti të qëndronte në pozitën e parë për kohën më të madhe të garës, andaj edhe fundi nuk ishte ndryshe.

Campbell Stewart i Zelandës së Re përfundoi garën i dyti, për të fituar medaljen e argjendtë, ndërsa Vivian, i cili ishte kampion në Rio 2016, doli i treti, për të u mjaftuar me të bronztën. 

Në përgjithësi ishte një garë shumë e fortë.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Rreth 11 mijë të vaksinuar në Fushë Kosovë, dasmat kontribuuan në shtimin e rasteve

Ngjarja e ardhëshme

Kida vjen me rroba sportive dhe bikini në imazhet e reja atraktive

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian