VV-ja mposht Lladrovcin e Ajazin në votat e diasporës

Lëvizja Vetëvendosje ka fituar shumicën e votave të diasporës për komunën e Drenasit.

Nga 100 vota të diasporës në këtë komunë, Vetëvendosja ka marrë 39 prej tyre ndërsa Partia Demokratike e Kosovës del të jetë e dyta me 36.

I treti në këtë komunë me votat e diasporës del të jetë Xhavit Drenori.

Kurse personi që do ta sfidojë Lladrovcin në garën për balotazh, Driton Ajazi ka marrë vetëm katër vota.

Image

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Anestezioni social i publikut dhe “shfarcenegerizimi” mediatik në Kosovë

Ngjarja e ardhëshme

Шилегов: Во изминативе четири години Бутел најмногу се разви

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian