Vuçiç do japë grurë por nuk del “pa gjë”: Do përdorim portin e Durrësit për të tregtuar naftë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shprehur se do të përdorin portin e Durrësit për të tregtuar naftë.

Pak më parë Vuçiç deklaroi se do të ekportonte në Shqipëri rreth 30 mijë tonë grurë, por duket se kjo nuk do të kalojë pa marrë diçka në këmbim.

Kujtojmë se dalja e Serbisë në Durrës ka qenë një synim i hershëm, që mesa duket, me “Ballkanin e Hapur”, ëndrra po i bëhet realitet./albeu.com/

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Përjashtohet një prokuror, qëllimisht ka zvarritur lëndë gjyqësore

Story i radhës

Kuvend, Taulant Balla kërkon një minutë heshtje për ndarjen nga jeta të ish-Sekretares Amerikane të Shtetit, Albright

Të fundit nga

Guardiola tremb Cityn

Arsenal-i dhe Manchester City do të përballen sot në Kupën e Anglisë. Një ndeshje shumë e

AlbanianMacedonianEnglish