Vriten të paktën 3 civilë dhe plagosen 10 në një sulm të Armenisë ndaj vendbanimeve civile të Azerbajxhanit

Ngjarja paraprake

Osmani – Reinsalu: Estonia e përkrahë tërësisht integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut

Ngjarja e ardhëshme

Bardhi-Ramës: Po tenton të marrësh peng të ardhmen europiane të vendit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian