Vrau grekun e u fut në Shqipëri, lëshohet urdhërarrest ndërkombëtar për 20-vjeçarin shqiptar

Policia greke vijon hetimet për të bërë të mundur arrestimin e personave të përfshirë në vrasjen e 19 vjeçarin grek, Alqis Kambanu.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi të hënën pas mesnate, në afërsi të stadiumit së skuadrës së Aris në Selanik.

Me ndërhyrjen e Gjykatës së Lartë të vendit, grupi që sulmoi të rinjtë konsiderohen bandë kriminale, ndërsa policia greke ka nisur një operacion special për arrestimin e shpejtë të gjithë të implikuarve.

Sipas të dhënave të fundit, rol kryesor në vrasje kishte dhe një 20 vjeçar shqiptar, shok i ngushtë i 23 vjeçarit tjetër, të arrestuar.

Sipas të dhënave, 20-vjeçari ka kaluar kufirin drejt Shqipërisë ditën e enjte ku dhe mendohet se fshihet.

20-vjeçari gjithashtu është ndaluar nga policia në vitin 2019, për dhunë kundër tifozave të skuadrës kundërshtare Aris.

Sakaq policët duke kërkuar në sistem të dhënat e 20-vjeçarit, vunë re se ka vulosur pasaportën në pikën kufitare drejt Shqipërisë mesditën e të enjtes.

Policia greke ka lëshuar urdhër arresti ndërkombëtar, për kapjen e 20-vjeçarit që sipas këtyre të dhënave fshihet tashmë në Shqipëri.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

E prezanton si nusen e shtëpisë, shqiptari i dashuruar kokë e këmbë me modelen…

Story i radhës

​Pezullohet mjeku në Lipjan, deklaroi rrejshëm se nuk punonin aparaturat

Të fundit nga