Vrasja e Çekiçit dhe plagosja e 25 vjeçarit/ FNSH dhe Shqiponjat zbarkojnë në Durrës dhe Krujë, çfarë po ndodh

Pas vrasjes së 43 vjeçarit Mond Çekiçi, ngjarje e ndodhur të shtunën e shkuar dhe plagosja e një 25 vjeçari gjatë ditës së sotme, qyteti i Durrësit është blinduar nga policia.

Në të tre Komisariatet atë të Durrësit, Shijakut dhe Krujës ka nisur zbatimin një plan masash për kapjen e personave në kërkim.

Në rrugët kryesore policia e Durrësit në bashkëpunim me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe atyre Shqiponja kanë nisur kontrolle të imtësishme të makinave që qarkullojnë.

Objekt kontrolli janë personat në kërkim, për armëmbajtje pa leje etj.

Ngjarja paraprake

Vrasjet në Kolorado shtojnë presionin për ligje më të rrepta të armëmbajtjes

Ngjarja e ardhëshme

Challandes: Rrahmani vështirë se do të paraqitet kundër Suedisë, ja pse nuk u ftua Daku

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian