Vranët dhe reshje shiu sot, bien temperaturat maksimale

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Në viset e larta malore me lartësi mbidetare mbi 1000 m do të ketë kushte për reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes, veriperëndimit dhe jugperëndimit e lehtë dhe lokalisht e fortë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

A është Silvinjo trajneri më i mirë që ka pasur kombëtarja shqiptare? Flet Lorik Cana

Story i radhës

​28 vjet nga Marrëveshja e Dejtonit

Të fundit nga

Lumbardhi puth Albyn

Afërsia mes Lumbardhit dhe Albyt sa vjen e shtohet. Mbrëmë, të dy kanë qëndruar bashkë në