Vranësira dhe temperatura të ulëta, njihuni me parashikimin e motit

Sot moti do të jetë e alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të paqëndrueshëm i shoqëruar me vranësira dhe reshje. Ndërkohë në zonat e thella malore reshje do jenë në formën e dëborës.

Sipas parashikimeve, moti i paqëndrueshëm do të jetë prezent gjatë gjithë kësaj jave.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -3°C në 04°C, në zonat e ulëta nga 03ºC në 10°C dhe në zonat bregdetare nga 06°C në 12°C.

Era do të fryej në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm por që herë pas here do të zëvendësohet nga reshje. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -1°C në 03°C dhe në zonat e ulëta nga 02°C në 06°C.

Ngjarja paraprake

Ylli i Real Madridit pranon zbritjen e pagës për të rinovuar kontratën

Ngjarja e ardhëshme

Rikthehet Genta me lëvizjet e saj, incizohet duke ‘dridhë’ belin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian