Votoi Talat Xhaferi: Demokracia është më e fuqishme kur të gjithë marrim pjesë, kur dëgjohet çdo votë

Kryetari i kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi sot ka votuar duke përcjell edhe një mesazh për të gjithë qytetarët.

Ai theksoi se “Demokracia është më e fuqishme kur të gjithë marrim pjesë, kur dëgjohet çdo votë.

“Demokracia është më e fuqishme kur të gjithë marrim pjesë, kur dëgjohet çdo votë. Sot votova për të mirën e komunës sonë dhe për përmbushjen e premtimeve në nivel lokal. Të gjithë pjesëmarrësve në zgjedhjet lokale ju uroj ditë të zgjedhjeve të suksesshme, fer dhe demokratike,” ka shkruar Xhaferi.

Ngjarja paraprake

Deri në ora 09:30, jehona e votuesve në Tetovë është 3,4 për qind

Ngjarja e ardhëshme

Bujar Osmani votoi dhe ju pret sonte në shesh për të festuar

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian