Votimi në Këshillin Kombëtar/ Nga Edmond Spaho tek Ivi Kaso, kush janë sekretarët e rinj

Krahas nënkryetarëve dhe sekretarit të përgjithshëm, në Këshillin Kombëtar të zhvilluar sot në selinë e Partisë Demokratike, u zgjodhën dhe drejtuesit e sekretariateve.

Sekretar për çështjet organizative është zgjedhur Ervin Minarolli me 149 vota përballë Auerl Bylykbashit me vetëm 57 vota. Edmond Spaho është zgjedhur sekretar për Integrimin Europian me 127 vota duke lënë pas Lediana Fratarin me 73 vota.

Deputeti Tritan Shehu nuk ka mundur dot të zgjidhet sekretar për Emigracionin, Diasporën dhe Organizimin e PD-së jashtë Shqipërisë. Këtë post e ka marrë Indrit Hoxha me 104 vota, ndërsa Shehu mori vetëm 95.

REZULTATET E PLOTA TË VOTIMEVE PËR SEKRETARËT:

Sekretar për organizatat partnere

Megi Balliu 103 vota

Ilirjana Kuçana 89 vota

Sekretar për luftën kundër korrupsionit, pronat dhe transparencën

Ledina Mandia 101 vota

Andia Pustina 82 vota

Sekretar për të drejtat e njeriut

Bislim Ahmetaj 127 vota

Elda Hoti 71 vota

Sekretar për çështjet organizative dhe Burimet Njerëzore

Ervin Minarolli 149 vota

Aurel Bylykbashi 57 vota

Sekretar për Integrimin Europian

Edmond Spaho 127 vota

Lediana Fratari 73 vota

Sekretar për marrëdhëniet me Publikun

Jola Hysaj 111 vota

Sara Bodo 82 vota

Sekretar për ish-të Përndjekurit Politik

Lorenc Luka 112 vota

Bedri Blloshmi 74 vota

Sekretar për Emigracionin, Diasporën dhe Organizimin e PD-së jashtë Shqipërisë

Indrit Hoxha 104 vota

Tritan Shehu 95 vota

Sekretariati për pushtetin vendor

Ylli Asllani 113 vota

Dasho Aliko 83 vota

Sekretariati për Çështjet Elektorale

Ivi Kaso 144 vota

Çlirim Gjata 58 vota

Kryetar të Gjykatës së Apelit të Partisë:

Endira Bushati 65

Adriana Kalaja 126 vota

Për anëtarët e gjykatës të apelit të partisë:

Elton Bano 144 vota

Anxhela Malko 135 vota

Ledio Nuraj 127 vota

Gledis Çela 83 vota

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Lufta elektronike i jep formë betejës Rusi-Ukrainë

Story i radhës

Papa dhe Hitleri: Zbulime të reja vërtetojnë heshtjen e qëllimshme të Vatikanit ndaj shfarosjes së hebrenjve

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish